5 tipů, jak dospět k dokonalé pleti

5 tipů, jak dospět k dokonalé pleti

Ne každý má peníze na pomoc od profesionálů, a ne každý má na docházení ke kosmetičce či do ordinace čas. Můžete si naštěstí pomoci sami doma, když budete vědět, jak na to. Prozradíme vám 5 tipů, jak si poradit s nedokonalou pletí.
dekorační mýdla

1) Pijte hodně vody

Známý fakt, který slyšíte ze všech stran, ale pořád ho nedodržujete, že? Přitom není nic těžkého na tom, dát si do kabelky či batohu lahev s vodou, kterou si můžete kdykoliv doplnit. Pokud vám pitný režim dělá opravdu velký problém stáhněte si aplikaci Water Drink Reminder, kde uvidíte nejen kdy je čas na pití, ale také kolik jste toho už vypili.
A jaké má voda účinky na obličej? Pleť krásně hydratuje, vyhladí, napne a dodá jí svěžest. Může se vám zdát, že na mastnou či aknózní pleť voda zabírat nebude, ale opak je pravdou. Voda krásně uzavře póry, a tudíž se vám pleť nebude tolik mastit.
péče o pleť

2) Udržujte pleť čistou

Další fakt, který se traduje už od nepaměti. Opět je pravdivý. Mýt si obličej nejen večer, ale i ráno, je základním krokem k dokonalé pleti. Často slýchám otázky, proč je důležité si obličej mýt i ráno. Je to proto, že večer se vám může stát, že se neodlíčíte dokonale a ráno zbytky makeupu setřete. Také proto, že přes noc se vaše tělo čistí a vyplavuje veškeré nečistoty na povrch. Pokud byste si obličej neumyli, budete si zadělávat na zánět (tedy akné), černé tečky a mastnou pleť.

3) Vyhněte se alkoholu, kávě a cigaretám

Ano i tyto faktory vaši pleť poznamenají. Jedna probdělá noc spojená s alkoholem vaši pleť vyřadí z provozu až na dlouhé týdny. Cigarety nejsou dobré vůbec. Látky i kouř, který se usazuje na vaší pleti vám může udělat pěknou neplechu. Proto pokud kouříte a máte problematickou pleť, už víte odkud vítr vane. Rovněž káva vaší pleti moc nepřidá. Dehydratuje a může často za rozšířené póry. Pokud chcete rozběhnout váš metabolismus raději si ráno krátce zacvičte a vysprchujte se vlažnou vodou.

4) Dopřejte si spánek

Vím, že splnit tento bod nebude zase až tak jednoduché, a to obzvláště v dnešní době, kdy je každý ve stresu. Věřte mi, že pokud si svůj spánek protáhnete alespoň o půl hodiny, tak brzy uvidíte výsledky, které se projeví nejen na vaší pleti, ale hlavně na vaší vitalitě a celkovém zdraví. Spánek je důležitější, než si myslíme, a bohužel si ho vůbec nevážíme a často na něj zapomínáme.
ruce ve vlasech

5) Vyzkoušejte přírodní kosmetiku

A poslední tip je přírodní kosmetika. Značka jako je například Purity Vision, která je k sehnání ve všech drogériích, má v nabídce řadu přírodních produktů. Kokosový olej, bambucké máslo, ale i růžová voda jsou zázraky, které vám jednak usnadní život a jednak zlepší kvalitu vaší pleti. Občas je důležité zamyslet se nad tím, co si na obličej dáváte a zda ho moc nezatěžujete.
Tak a jsme u konce. 5 tipů bylo řečeno a je jen na vás, jak s nimi naložíte, ale znáte to za zkoušku nic nedáte.
 

Změňte svůj styl a budete se cítit lépe Výchova šťastných a zdravých dětí – zkuste lesní školku