Věci, které zbytečně draze kupujeme

Věci, které zbytečně draze kupujeme

Je spousta věcí, které se doma vyrábět nevyplatí. Jejich výroba je dražší, než jejich koupě. Jsou však věci, které kupujeme předražené a navíc i zbytečně průmyslově zpracované v obchodech, aniž bychom se zamysleli nad tím, zda se bez nich objedeme, nebo zda si je můžeme vyrobit sami doma.
sušená jablka
1. Sušené ovoce, houby a ořechy
Sušené ovoce v obchodech je velice drahé. Na sáčku sušeného ovoce zaplatíte asi tolik, kolik za dvě kila čerstvého ovoce. Nejjednodušší je koupit ovoce čerstvé, nebo ideálně natrhat na zahradě a následně usušit. Sušení ovoce či ořechů není složitá záležitost. Obejdete se i bez speciálních sušiček, pokud je však máte, pak to pro vás bude mnohem jednodušší. Asi nejdražší jsou sušené houby. Není nic jednoduššího si je v létě a na podzim nasbírat a nasušit.
2. Dezerty a pečené sladkosti
Pokud kupujete v supermarketu pečené sladkosti či buchty, věřte tomu, že si je doma připravíte nejen levněji ale hlavně chutněji. Tyto kupované jsou totiž ve většině případů plné přidaných látek, které mnohdy nejsou vhodné pro naše zdraví. Doma upečete sladkosti za zlomek ceny.
ořechy sušené
3. Mléčné dobroty
Mají vaše děti rády kremáčky nebo termixy? Za jeden malý kelímek, kterého se stejně nenají, utratíte až 20 Kč. Ať už máte rádi jakékoli takové dobroty, vězte, že podobnou věci si můžete vytvořit i doma. Není nic jednoduššího než si najít recept. Krémové smetanové dobroty jsou většinou vytvořeny z vyšlehané smetany a tvarohu, s trochou vanilky a cukru. Přidat můžete rozmixované ovoce, kakao či cokoli jiného, co máte rádi. Termixy jsou vlastně tepelně zpracované krémy, ve kterých je za tepla přidaný tvaroh. Použít můžete jakýkoli základ, který je za tepla tekutý ale za studena tuhne. Vhodná je třeba čokoládová ganache či jakýkoli pudink. Krém prostě uvaříte a zamícháte do něj vaničkový tvaroh. Celá chutná směs vyjde v podstatě na pár korun a vyjde pro celou rodinu. Stačí přidat domácí piškot či ovoce a máte chutný dezert.

Natáčení na filmový formát super8 Bydlení, které se vyplatí