Dům v oblacích, aneb plánujete pořízení chaty?

Dům v oblacích, aneb plánujete pořízení chaty?

Toužili jsme mít mezi větvemi svou skrýš, svou nedobytnou klubovnu s houpačkou pod oknem, s kladkostrojem, kterým by se nahoru vytahovaly přísně tajné šifrované zprávy a babiččin famózní ostružinový koláč s drobenkou, a s okny, odkud by byl dokonalý výhled do kraje. Bohužel, jen málokdo z nás měl dostatečně zručné tatínky, kteří by nám z prken stloukli alespoň malé podlážky, takže jsme museli vzít zavděk posedy.
kulatý domeček
Teď už jsme dospělí a našim dětským snům byla přistřižena křídla. Máme koupený byt v centru města, odkud se dostaneme všude, kam potřebujeme, do deseti minut, a nepraktický sen o bydlení na samotě u lesa s krávou, kozou, slepicemi a nekonečnými hektary panenské přírody vzal za své. Máme koupené pořádné vytuněné fáro a představy, že si koupíme starý, téměř nepojízdný vehikl, uděláme si z něj obytný vůz, či zmrzlinářské auto a pojedeme na cestu kolem světa, jsme se zahanbeným úšklebkem zastrčili do pozadí.
domeček na stromě
Tohle všechno a teď vybíráte chalupu, kam byste mohli jezdit na prázdniny? Zadržte ještě!
Investujte do stavby svého vysněného domečku na stromě!
Běžte se projít do lesa a jen tak okem najděte vhodný strom! Jakmile ho máte, můžete začít střádat mince do kasičky. Přesto však spotřeba všech těch prken, střešních tašek, dřevěných trámů, či vlnitého plechu nebude tak nákladná, jako kdybyste investovali do klasické rodinné chatky z cihel, u kterých se budete neustále ptát pana Lorence, zda je uvezete.
První krok, který je nezbytně nutný učinit, je ověření si, zda vámi vybraný strom, ideálně buk, dub, či javor, nesužují parazité, či jiné choroby. Důležité je mít pevnou základnu, se kterou vám ani bouře nezatřese!
Jakmile máte vyřešeno tohle, můžete se vrhnout do víru stavění! Anebo to jde ještě jinak!
ptačí budka
Nechte si svůj stromodům postavit někým zkušeným, kdo vám zaručí kvalitu! Skotská společnost Treehouse Company zdaleka není jediná na trhu a pomůže vám proměnit vaše sny v realitu!
Víte, že nejstarší dochovaný dům na stromě byl vybudován v tudorovské Anglii v 18. století? Stromodomy byly však populární ještě mnohem dřív, protože výška rozložitých listnáčů poskytovala lidem kýžené bezpečí. Dokonce ani v antice o domy na stromě nebyla nouze – například starořímský císař Caligula, přezdívaný Botička, který dal zavraždit svého předchůdce Tiberia jedem a který musel být pro svou krutost svržen vlastními vojáky z trůnu, pořádal v domě na platanu okázalé audience.

Výchova šťastných a zdravých dětí – zkuste lesní školku Ostrý, nebezpečný a nepostradatelný nůž