Ostrý, nebezpečný a nepostradatelný nůž

Ostrý, nebezpečný a nepostradatelný nůž

Říká se, že správný muž nevyjíždí bez ochrany a bez nože. Takový pořádný kapesní nůž se hodí v mnoha situacích. Byl to první dárek, který jsem věnovala svému manželovi v dobách našeho chození. Byl značky Wenger a dodnes ho má s sebou na všech výletech  a dovolených. Já si pořídila jeden také, takový minikapesní od Victorinox. Je v něm pinzeta, nůžky a pilník. Taková malá první pomoc, už se mockrát hodil a je to oblíbený dárek pro mé kamarádky.
Také máme doma speciální houbařský nůž, se štětečkem na čištění hub. Prima dárek pro houbaře.
zelenina a nůž

Pomocník v kuchyni

Na co ale nedám dopustit, to jsou naše kuchyňské nože. Manžel pořídil dva speciální. Jsou z Japonska, vyrobené z damaškové oceli s krásnou rukojetí. Mají nádhernou kresbu na čepeli, ale hlavně – výborně krájí a řežou. Jsou tak ostré, že jsem měla ze začátku strach je brát do ruky. Přeříznou papír, jakoby projížděly máslem. Časem jsem si zvykla a dnes je z ruky skoro nedám. Zakoupil k nim i brusné kameny, na kterých teď brousí všechny nože v kuchyni a i ty neznačkové pak dobře krájí. Pokud u nás někdo z rodiny nebo přátel zavítá do kuchyně, vždy tyto damaškové nože obdivuje. Investice do nich se určitě vyplatila.
nůž na jablka
Nejspíš se Vám již stalo, že jste pobývali někde na chatě, chalupě a marně v kuchyni hledali něco, čím byste uřízli chléb. U příbuzných to bývá podobné. Nožů nejmíň deset, vyrovnaných ve speciálním držáku, ale krájet se nedá s žádným. Pižláte s nimi pečivo nebo nedej bože rajčata a drobky se válejí všude kolem, houska je uvnitř shrnutá a krajíc chleba prapodivného tvaru. Z rajských stříká šťáva a lítají semínka všemi směry. Jste z toho zoufalí a zase celkem marně hledáte brousek. Pokud už ho najdete, neumíte s ním nůž nabrousit. To není problém jenom žen, ale bohužel i mnoha mužů. Návody, jak na to, najdete na internetu nebo můžete nože zanést k brusiči a nechat je nabrousit.
Udělejte si inventuru v kuchyni a zjistěte, jak jste na tom!

Dům v oblacích, aneb plánujete pořízení chaty? Nákupy pro první dítě