Harmonický domov

Harmonický domov

Mějte doma jen to, co Vám skutečně přináší radost

Podívejte se, co všechno máte doma. Jste-li typ, který schraňuje spousty věcí, které jsou na památku, obdržené darem a je Vám líto je vyhodit, pokuste se zamyslet zda Vám tyto věci opravdu činí radost, a to i jindy než jen při velkém úklidu nebo když na ně náhodou narazíte. Pozor si dejte také na rozbité věci, které jsou sice možná na oko krásné, ale již Vám delší dobu neslouží. Takové věci buď opravte nebo se jich zbavte. Okrádají totiž Váš domov o čerstvou energii.
spokojený domov

Pořádek je základ

Pro nastolení harmonie je potřeba mít doma pořádek. Není to však o tom, aby bylo pořád vše jako škatulky, ale pokusit se odstranit nepořádek, který je velkou překážkou plynulého proudění energie ve Vašem domově. Sami jistě víte, že když máte doma uklizeno, cítíte se mnohem lépe, než když přijdete do místnosti, kde si pomalu nemáte kde sednout či se najíst. Pokuste se protřídit své věci, najít každé své místo, a poté udržovat tento pořádek. Ze začátku se to může zdát jako nadlidský výkon, ale věřte, že energie, kterou do toho vložíte, se Vám brzy mnohonásobně vrátí.
bílý květináč

Pusťte si domů světlo a čerstvý vzduch

Velmi prospěšné, a to v každém ročním období, je dostatečné větrání. Úplného vyvětrání místnosti dosáhnete zhruba za 15 minut při plně otevřeném okně a v případě, že raději větráte na ventilaci docílíte stejného účinku cca za 3 a půl hodiny. Při větrání, které je vhodné opakovat alespoň jedenkrát denně, je důležité také pustit do místnosti světlo, tedy vytáhnout žaluzie či odhrnout rolety nebo závěsy.

Pěstujte rostliny

V dnešní době, kdy je vzduch znečištěn více než tomu bylo dříve, je dobré podpořit větrání také pěstováním rostlin, které detoxikují vzduch. Samozřejmě ne každý je rozený pěstitel, ale jsou i rostliny, které jsou nenáročné a zvládne je pěstovat opravdu téměř každý. Velmi vhodný a nenáročný na pěstování je mimo jiné například sanseviera neboli tzv. tchýnin jazyk, chryzánténa nebo zelenec.

Zkuste sami těchto pár tipů aplikovat u Vás doma a uvidíte, že se doma budete cítit o mnoho lépe.

Stravování při dietě Vzhled a jak dokáže zaujmout