I levné bydlení může být dobré

I levné bydlení může být dobré

Je docela přirozené, že toužíme po vlastním bydlení. Člověk je v něm svým vlastním pánem a má velkou jistotu, že o střechu nad hlavou nikdy nepřijde. Na druhou stranu sehnat dnes levný byt či snad dokonce rodinnou vilku není vůbec snadné. Ve větších městech, například v Praze nebo brně, se jedná o vyloženě nemožný úkol. Obytné nemovitosti zprvu pomalu, v poslední době však rychle podražily a vzhledem k tomu, že všechny predikce předpokládají i nadále velký růst cen, zájemcům o vlastní bydlení tak část skončí oči pro pláč. Ani dostat hypotéku dnes není samozřejmostí. Nejenže se zvýšily poplatky, respektive velikost úroků, ale už je nutné mít na účtu částku mnohdy přesahující deset procent ceny poptávané nemovitosti. A na to každý nemá.

Peníze a domek

Najít dnes něco levnějšího rozhodně není snadné, avšak nikde není řečeno, že je to nemožné. Existují i levnější alternativy ku klasickým obydlím, třeba houseboaty, případně mobilní domy levně Top-mobilnidomy. Zatímco na vodě nikdo moc žít nechce, bydlení na kolech je pro mnoho lidí stále lákavější.

Peníze na dům

Hned ze začátku je potřeba si říci, co mobilní domy opravdu nejsou. Nejedná se o žádné vylepšené karavany, případně maringotky. Jde o plnohodnotná obydlí, jež snesou v mnoha ohledech srovnání i s klasickými byty. Nejsou většinou sice tak velké, avšak na druhou stranu jsou zase velmi prakticky vybavené, a to kompletně. Skříně, sedačky i další nezbytný nábytek je již v základu plnohodnotnou výbavou každého alespoň trochu novějšího mobilního domu. Výhoda tkví rovněž i v perfektní moderní izolaci, která dokáže majitelům uspořit za vytápění tisíce korun ročně, možná i více. Velmi vhodný je tento druh obydlí i pro rekreaci. V takovém případě není navíc nutné sáhnout po nejnovější, a tím pádem i nejdražší verzi, ale klidně se můžete spokojit i s mnohem levnějším modelem, jenž byl vyroben v dřívějších dobách.

Co je to vůbec matcha a proč ji lidé odsuzují? Jak dlouhá by měla být ideální dovolená