Kino versus divadlo?

Kino versus divadlo?

Dnešní mládež již mnohdy ani skoro neví, co to divadlo vlastně je. Kdyby nejezdili na představení se školou, zřejmě by se s divadlem ani nesetkali. A kdyby představení v divadle neznamenalo úlevu z běžného školního dne, tak by asi stejně vůbec nejeli. Školy dnes chodí s dětmi ale také do kina. Myslíte, že za chvíli divadlo ze škol vymizí úplně a bude se navštěvovat pouze kino? No, doufejme, že ne! Každý člověk by měl alespoň párkrát za život divadlo navštívit.
slaný popcorn
Zamyslete se, kolikrát jste za poslední rok byli v kině? Asi tak 10krát? No záleží na tom, jak velký filmový fanoušek jste, někteří tedy možná i 30krát. Filmové premiéry jsou neustále, filmy se nyní natáčí jako na běžícím páse. Dříve byla možná jedna premiéra měsíčně, nyní máme i deset premiér do měsíce, jestli ne více. Filmový průmysl je velice rozvinutý a velice zrychlený. Technika umožňuje právě to, že se filmy natáčejí velice rychle, proto máme neustálý přísun různých novinek.
lístky do kina
Divadlo je jiné. Velmi dlouhou dobu totiž trvá příprava. To, co se ve filmu dělá pomocí počítače, dodělává se grafika, vše se upravuje, přidává se a mění pozadí, to je právě zásadní rozdíl. Rovněž herectví je jednodušší, záběr se natočí třeba desetkrát, následně se sestříhá a upraví a je hotovo, tím to pro herce končí. Co se ale děje v divadle? V divadle se musí připravit veškeré kulisy, které by měly vypadat perfektně, samozřejmě záleží na tom, jaké představení se bude hrát. Musí se ušít kostýmy a co je nejdůležitější, herci se musí dokonale naučit hrát svou roli, kterou tedy neustále zkouší a pilují, aby byli schopni představení několikrát zopakovat.
hlediště kinosálu
Filmová premiéra je jistě zážitek, vidíte nějakou novinku, která je k vidění úplně poprvé, pro mnohé to znamená hodně. Divadelní premiéra je ale také naprosto úchvatná. Udělejte si někdy čas a vydejte se místo do kina, do klasického divadla. Jednak vás to přinutí krásně se obléknout do šatů nebo kvádra, pěkně se upravit, jednak představení v divadle vás absolutně pohltí. Atmosféra, která zde panuje, je naprosto jiná než v kině. Mluvený projev a herecký výkon vás vtáhne do děje a určitě si to moc užijete. Divadelní představení je mnohem více osobní, herce máte na dosah ruky, vše se děje v přímém přenosu a stáváte se de facto součástí celé této atmosféry. Takže hurá do divadla!

OMEZTE TY INTERNETY Změňte svůj styl a budete se cítit lépe