Lustr může být pěkným doplňkem

Lustr může být pěkným doplňkem

Lustr do obýváku mnoho lidí považuje spíše za interiérový doplněk. Zdaleka, to není pravda. Je pravda, že lustry podléhají módním trendům, ale zaměřit bychom se měli i na intenzitu osvětlení a jiné důležité parametry. Barva osvětlení dokáže ovlivnit celkový dojem místnosti. Žlutavé osvětlení působí teplým a útulným dojmem. Osvětlení takové žlutavé barvy se bude hodit do relaxačních prostor obývací místnosti. Budeme se cítit příjemně a útulně.

obývací pokoj

Bílé barva nám může evokovat denní světlo. Intenzivní bílé světlo, ale nemusí působit příjemně. Hodí se na místa, kde potřebujeme na činnost dostatek světla. Přihlédnout bychom měli k barevnosti stěn. Některé barvy světlo pohlcují. Místnost pak působí menším dojmem. Světlé barvy naopak prostor opticky zvětší a projasní. Obývací pokoj bývá nejčastěji hlavní a největší místností. Proto volíme centrální svítidlo. Jako centrální svítidlo poslouží závěsný lustr ve středu místnosti, který by měl osvětlovat celou plochu pokoje. Použijeme ho jako hlavní osvětlení. V obývací místnosti můžeme použít více druhů osvětlení. Při sledování televize nám bude stačit světlo tlumené od menší stojanové lampy nebo nástěnného svítidla.

Bodová světla

Lampy, lampičky, které působí jako doplňkové osvětlení mohou být jako dekorační interiérový prvek. Trh nabízí nepřeberné množství lustrů, nemusíme tedy sáhnou po klasických modelech. Oblíbená jsou zapuštěná bodová světla do stropu, které je možné umístit podle potřeby. Žádané jsou i lustry vyrobené z vícero druhů materiálů. U ramenných lustrů je důležitá délka jednotlivých ramen, aby lustr poskytoval dostatečné osvětlení. Je potřeba vzít v potaz, že mohutný lustr bude v menší místnosti působit rušivým dojmem. Důležitý je výběr žárovky do lustru. Některé druhy vám pomohou ušetřit energii a mají delší životnost. Jedná se o žárovky úsporné a o LED žárovky.

Levný mobilheim Strojní čištění koberců je běžné v kancelářích i v domácnostech