Pobyt v Českých Budějovicích si můžete zpestřit cyklistikou

Pobyt v Českých Budějovicích si můžete zpestřit cyklistikou

Až si zajistíte levné ubytování v Českých Budějovicích a přestane vás to bavit korzovat po městě, a vězte, že je tu spousta míst, kde to za korzování stojí, můžete usednout na kolo a vydat se některým směrem z českobudějovického centra, po trasách značených cyklistických stezek. Je jich tu spousta, některé vedou k Českému Krumlovu a k lipenské přehradní nádrži, jiné vás zavedou k novogotickému klenotu v Hluboké nad Vltavou a mezi nimi objevíte i docela nenápadné, ale nesmírně romantické vyjížďky směrem k Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko.

Malše v Českých Budějovicích

CHKO Třeboňsko byla vyhlášena již v roce 1979, pokrývá obrovskou plochu zhruba sedmi set čtverečních kilometrů a je to jeden z nejdůležitějších přírodních rezervoárů přirozené vlhkosti a ionizovaného vzduchu ve střední Evropě. Díky němu si udržuje část území Jižních Čech ideální podmínky pro zemědělskou činnost, a samozřejmě to má svůj vliv i na kvalitu života tamních obyvatel. Máte-li zájem, vydejte se právě sem, nasedněte na svůj bicykl a poznejte krásu krajiny, jejíž ráz tiskli rybníkáři již v 16. století.

jihočeské rybníky

A chcete-li tip na zajímavé cyklotrasy na Třeboňsku, mohou to být třeba trasa z Majdaleny přes jez Pilař, k Chlumu u Třeboně, do Staňkova, Lutové a k rybníkům Staré jezero, Podsedek a Starý Hospodář. Pokračovat můžete přes Stříbřec k pomníku Emy Destinové, k rybníku Vyšehrad, Vítek a Rožmberk. Návrat http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/142591/smutny-navrat-ohnivyho-kurete.html do Českých Budějovic kolem rybníků Velký Tisý, Dvořiště a přes obec Lišov a Rudolfov.

V Rudolfově se na okamžik zastavte, vystoupejte na vrchol Dlouhého vrchu u obce Dubičné, odkud je velmi pěkný výhled na České Budějovice z východního směru. A navečer pak můžete zavítat do své oblíbené hospůdky, čajovny, kavárny, nebo si zaplavat v bazénu, případně vystoupat na Černou věž.

Za příznivého slunečného počasí je takový výlet na kolech nezapomenutelným zážitkem, který se vryje do paměti vám i vašim dětem, rodičům či prarodičům.

Chci kvalitní shaker! Kvalitní výrobce schodišť