Jak cestovat levně

Jen těžko bychom hledali někoho, kdo nemá rád cestování, kdo by nechtěl vidět pyramidy zblízka, procházet se deštným pralesem v Tanzanii, vidět Himaláje, koupat se na plážích na Azurech. Bohužel ne každý si to může dovolit.

Respektive hodně z nás tvrdí, že na cestování jim nezbývají peníze, a tak zůstanou doma, nebo se projedou po krásách naší vlasti.
My si ale myslíme, že nemusíte zůstávat doma. Představíme vám pár tipů a triků, jak můžete cestovat levněji a ještě si možná užijete více zábavy, než když vám všechno zajistí cestovní agentura dopředu.

Levné ubytování

Už jste slyšeli o couchsurfingu? Jedná se o komunity lidí, kteří podporují myšlenku cestování. Na webových stránkách nabízejí a poptávají možnosti přespání u podobně naladěných nadšenců. Lehce tak naleznete přespání zdarma i na několik nocí ve většině koutů dnešního světa.

Ale není to jen ubytování zdarma, co couchsurfing přináší, máte možnost poznat danou zemi opravdu zasyrova – od místních. Mnozí couchsurfeři si pro vás najdou čas a po městě či v okolí vás provedou, doporučí vám místa, která často ani v průvodci nejsou.

Výjimkou není ani uvaření místní speciality. A to nemluvíme o jedinečné možnosti si procvičit jazyk dané země, nebo alespoň angličtiny.
Doporučujeme vyplňovat svůj profil na serveru opravdu poctivě a doplnit ho i o aktuální fotky. Se svým ubytovatelem se vždy spojte a snažte se ho blíže poznat, domluvit si pravidla pobytu. Na drobný dáreček se také nezapomíná.

Levná doprava

Nejrychlejší a někde jediný možný způsob je využití letecké dopravy. I když se na ně někteří nedívají důvěřivě, stále můžeme doporučit nízkorozpočtovélety na kratší vzdálenosti. Pokud si ohlídáte váhu zavazadla, vytištění palubních lístků zavčas a projití check-inu online na webových stránkách letecké společnosti, můžete ušetřit i tisícikoruny.

Existují i další triky, jak ušetřit na letenkách. Doporučujeme si zakoupit Travel Bibli, kde jsou některé z nich vypsány. Případně jeden ze spoluautorů knihy nabízí kurz Travel Hacking, který můžete naleznout na serveru naucmese.cz.
Vzhůru na další dovolenou.

Moderní zářivky se vyplatí jistě i vám