Dovolená s mazlíčkem je zábava.

Mnoho lidí má pocit, že by dovolená s mazlíčkem nemusela být úplně to co od dovolené čekají. Není to ale pravda. Pokud svého pejska  opravdu berete za člena rodiny, užijete si společnou dovolenou možná i více než-li bez něho. V zahraničí jsou již i psí pláže, kde si i pejsci mohou užít moře. Tady je pár tipů.
psi u moře
 

 Doklady co by měl pejsek mít. ( v rámci EU )

 
1.      Mikročip / tetování
2.      Pas
3.      Platné očkování proti vzteklině  ( potvrzené v pasu včetně délky platnosti )
 
 

 Přeprava

Neexistují žádná ustanovení týkající se způsobu přepravy psů v případě dopravy osobním autem nebo v případě autobusové a vlakové dopravy.U letecké přepravy jsou přesné manuály pro přepravu živých zvířat.
Tak či jinak, musí být splněny základní požadavky :
·         Zvíře by mělo mít možnost si lehnout, vztát a otočit se
·         V případě dlouhé cesty by mělo mít k dispozici vodu a krmení
·         V přepravce by mělo zvíře mít nějakou podestýlku či pelech
·         Zvíře nebo přepravka se zvířetem nesmí ohrozit řidiče
 pes na pláži

Často navštěvované země

 
Chorvatsko   
 
Chorvatsko je jedna z nejnavševovanějších zemí ohledně dovolených. I zde najdete skvělá místa kam se svým čtyřnohým parťákem. Psí pláže jsou například ve Splitu,Poreči nebo Istrii. Chorvatsko samo o sobě má jen jednu konkrétní podmínku ohledně psích kamarádu. Pokud totiž váš pejsek bude kříženec typu Bull ( např. Americký stafordšírský teriér , Pitbull teriér atd… ) do chorvatska s ním určitě nejezděte. Pokud však máte tohoto pejska s průkazem původu žádný problém v tom není. Tito psi jsou totiž označování jako potencionálně nebezpeční.
 
Itálie
 
V itálii žádné omezení není.  Tudíž sem můžete s jakoukoliv rasou. Psí pláže tu najdete například v Bibione, Caorle – Porto Santa Margherita nebo Ligurie. Jen pozor na některých plážích musí mít pes náhubek a vodítko.
 
Španělsko
 
Ve španělsku také žádné obecné omezení není, je však dobré se na konkrétní oblast informovat aby nedošlo později k potížím. Psi však ve španělsku nesmí do dopravních prostředků, barů či restaurací . Pokud však má bar či restaurace terasu není v tom žádný problém. Psí pláž tu najdete například v Barceloně.