Lepší než vozem

Lepší než vozem


Každý má s luxusní dopravou spojené hlavně letadla, primárně pak první třídu, ale málokdo si uvědomuje, že takto pohodlně cestovat se dá i jinak, kupříkladu luxusním autobusem. Dnes se jich vyrábí celá řada a dá se říci, že každá alespoň trochu slušná automobilka má ve svém portfoliu alespoň jeden model, který by se dal zařadit do kolonky „luxusní“. Tyto modely se ale jen zřídka kdy používají na standardních městských linkách. Jejich využití je ale i tak široké a jsou hojně využívané.

autobus na zastávce

První, co se asi každému vybavení, když se řekne luxusní autobus, je dovolená. Ano, běžně se s tímto typem dopravního prostředku jezdí nejen na tuzemské, ale také i zahraniční dovolené. A to nejen do vedlejších zemí jako jsou Rakousko, případně Německo, ale i mnohem dál, například do Chorvatska. Taková jízda je ale příjemná a odsýpá poměrně rychle. A to jsou asi při cestování na delší vzdálenosti asi ty nejdůležitější faktory.
dvoupatrový bus

Běžně se tento druh komfortní dopravy používá například i při cestách větší skupiny lidí například na sportovní zápas, případně na koncert. V takovém případě se nepoužívají standardní autobusy, ale právě jejich luxusní alternativy, které nabízejí daleko více pohodlí. Často se totiž jedná o poměrně dlouhé vzdálenosti, které absolvovat ve standardní Karose asi chce jen málokdo.

Lepší typy autobusů se samozřejmě používají i v případě rozličných školních výletů a dalších obdobných akcí. A to nejen kvůli pohodlí, ale rovněž i pro zavazadlový prostor, který je v takových typech daleko větší než u běžných modelů.

Poměrně novinkou je možnost využít luxusní autobusy i jako dopravní prostředek na svatbu. Ono je to vcelku logické. Když se jedná o svatbu většího rozsahu, hostů je obvykle hodně, a tudíž je daleko efektivnější, když dojedou všichni naráz, než aby každý musel přijet svým vlastní autem.

Pro pohodovou jízdu Požadavky dnešních žáků stále rostou