Penziony Loket v historickém centru bývalého královského města

Penziony Loket v historickém centru bývalého královského města

Loket byl v době svého vzniku velmi důležitým královským městem, které vzniklo v pohraničí, pravděpodobně v souvislosti s jeho osídlováním za vlády Přemysla Otakara II. V polovině 12. století patřil klenot na řece Ohři k padesáti městům s královskou pečetí a byl důležitým opěrným bodem při ochraně západní hranice území Království českého.

hrad

Hrad z 12. století

Kamenná středověká pevnost sloužila již od svého počátku jako příhraniční ochranná bariéra, majiteli panství byl rod Šliků a později pánů z Plavna. Zajímavostí je, že až do roku 1948 byl hradní palác využíván jako vězení. Na počátku 90. let minulého století tu probíhala rozsáhlá údržba hradního zdiva a dnes je objekt veřejnosti přístupný. Pořádají se zde mimo jiné i šermířská a divadelní vystoupení.

Řeka Ohře

Vodáci znají penziony Loket na historickém náměstí velice dobře, plavba po Ohři je právě v těchto místech nesmírně zajímavá a vyplatí se tu strávit alespoň jeden oddychový den. Ubytování je možné domluvit předem buď přímo v některém z penzionů, a to s veškerým komfortem, anebo se uskromnit ve vodáckém kempu, který se nachází na opačném konci města.

brnění

Cykloturistika

Cyklistika si získala oblibu za posledních deset let takovým způsobem, že to nemá obdoby. Současně s trendem jezdit na kole do zaměstnání a po městě vznikly desítky nových cyklostezek, které protínají všechny zajímavé přírodní a historické památky. Jsou navíc dobře značené a tak je jízda velmi pohodlná a lze ji absolvovat i bez mapy a navigace.
Jednou z nejzajímavějších cyklostezek zdejšího regionu je tzv. Cyklostezka Ohře, je vyměřena z Lokte podél řeky do Karlových Varů. Její délka je 10 km a zvládnou ji i menší děti. Zhruba v polovině trasy budete míjet Svatošské skály – přírodní úkaz žulového kompaktního masivu, kam se vydávají horolezci z celé republiky. Erozním působením vody, větru a mrazového zvětrávání se tu vytvořily působivé kamenné bloky ve tvaru vysokých pilířů nad levým břehem Ohře.

Kámen je ideální materiál pro každou kuchyni Spolehliví pomocníci pro Váš bazén