Těžba kryptoměn se stále vyplatí

Těžba kryptoměn se stále vyplatí

Dříve se k těžbě digitální měny používal docela běžný počítač, později se pořídily výkonnostní grafické karty a dnes již je potřeba kvalitní a výkonný hardware. A to není všechno, než se rozhodneme pro těžbu, bylo by dobré si najít správnou kalkulačku a propočítat si náklady na elektřinu, chlazení, zkrátka na celý provoz. Možná pak zjistíme, že těžba bitcoinu je pro nás nedosažitelná, ovšem jiná kryptoměna nám problém dělat nebude. Ujasněním, jakou měnu budeme získávat, se mnohé vyřeší. Každá těžba kryptoměn má totiž jiné požadavky a obtížnosti. Také je velké plus, že prozatím nejsou ještě tak známé jako bitcoin, takže jsou i k těžbě mnohem vhodnější a také přinesou větší zisk.
hlavní procesor bitcoin.jpg

Bez čeho se skutečně neobejdeme

Zkrátka každý horník potřebuje nějaký nástroj, se kterým bude pracovat. V tomto případu potřebuje správný miner, což je zařízení určené k těžbě. Minerů je na výběr skutečně mnoho, ale v podstatě jde o zařízení, které se složeno z komponentů počítačů a ty jsou upraveny hardwarově i softwarově na dolování zvolené kryptoměny. V podstatě vše musí být upraveno tak, aby byl potřebný výkon našeho zařízení. Pokud bude pracovat rychle a kvalitně, tak se zaručeně úspěch dostaví. Samozřejmě to nepůjde bez elektřiny a správného odhodlání, které musí být spojeno s trpělivostí.
šifrovací měny.jpg
Jak se těží:
Bitcoin – začalo se nejprve těžbou na obyčejném počítači, vývoj šel přes grafické karty a dnes pokračuje přes asic miner – nejlépe vybavený čipem, díky výkonu těžebního zařízení.
Litecoin – původně se dal těžit společně s bitcoinem, měl odlišný logaritmus, ale nyní je potřeba k jeho těžbě také speciální asic miner s čipem.
Dash – původně se označovala tato měna jako Xcoin nebo Darkcoin, k těžbě lze využít CPU (procesory) a GPU (grafické karty) nebo výkonné ASIC čipy.
těžba měny ethereum.jpg
Ethereum – k těžbě lze použít CPU a GPU, také je možnost zapojit do procesu více grafických karet. Ty jsou pak uloženy v rigu.
Monero – další populární, na kterou Asic zařízení není stvořené, tak opět si vystačíme s procesory, ale GPU je v tomto případě TOP.
Existují samozřejmě další a další, ale ve většině případu potřebujeme grafické karty a procesory. Důležité je si nejdříve zjistit dostatek informací o tom, co chceme těžit.

Příští měsíc s nižší splátkou Úniková hra