Ve formě i po padesátce

Ve formě i po padesátce

I když je metabolismus okolo padesátky pomalejší, nic není ztraceno milé dámy. Existuje možnost, jak zbytečnému přibírání na váze zabránit. Není to jednoduché, ale jde. Dostatek pohybu v kombinaci se správným jídlem je ten nejlepší způsob. Když se k pravidelnému sportování přes množství výmluv a málo času konečně donutíte, nebudete litovat. Načerpáte energii a bude vám skvěle!
 kliky na silnici
Pryč z gauče
Třeba některou z vás teď napadne, že bude méně jíst a na pohyb se vykašle. Tak to není zrovna nejlepší nápad. Jste ve věku, kdy vás ohrožují deprese, úzkosti a často vám někdo leze na nervy. Za těchto okolností se přece nebudete vzdávat občasného mlsání oblíbené čokolády! Takže volte raději pohyb. A počítá se nejen každá hodina, ale dokonce každá minuta. Choďte hodně pěšky, kam to jde, jeďte na kole, v domě s výtahem to zkustepo schodech. To platí i např. v obchodních centrech či metru s eskalátory. Zapomínejte na ně a používejte když to jde schody. Ze začátku vám to přijde strašné, ale určitě si brzy zvyknete a bude vám to připadat naprosto přirozené.
 
Jak na sport
Tukové polštářky dostanou nejvíce zabrat při nenáročné sportovní aktivitě, kdy se dostanete na tepovou frekvenci mezi 110 až 130 údery za minutu. Tato čísla jsou samozřejmě orientační, každý to má trochu jinak. Správnou intenzitu poznáte tak, že jste schopné si při zvolené pohybové aktivitě povídat. Dobré jsou vytrvalostní sporty, se kterými při správné intenzitě po cca 20 minutách začne vaše tělo odbourávat tuk. Super je nordic walking, aqua aerobik, plavání, jízda na kole. Ale třeba i basketbal nebo volejbal. Výborná je turistika, to můžete vytáhnout na výlet i celou rodinku. Nebo delší, svižnější procházky se psem.
 sportovní gymnastka
Nezapomínejte na to, že ať už se budete věnovat jakémukoli sportu, smysl má jen pravidelný pohyb. Čím více si při něm vybudujete svalové hmoty, tím více energie budete spalovat. Také myslete na to, že ve chvíli, kdy nemůžete popadnout dech, je třeba intenzitu snížit. Poslouchejte své tělo!

Jak si u nás vypěstovat fíkovník Dá se uspořit při vytápění dřevem?