Pozemky = peníze

Pozemky = peníze

Jak je známo, pozemky nejsou rozhodně ničím bezcenným. Už když se začalo s restitucemi, ukázalo se, kolik různých spekulantů, a nejen spekulantů, o ně mělo zájem, protože tyto mají nesporně svou hodnotu, a je pochopitelné, že se bez půdy nedá často obejít, třeba když chce někdo stavět, věnovat se zemědělské výrobě a podobně.

A tak je tu stálá poptávka po pozemcích. A zároveň jsou tu i lidé, kteří nejrůznější pozemky vlastní, ale třeba se jich z nejrůznějších důvodů netouží vzdát. Nechtějí je prodat, a to třeba ani tehdy, když se ocitnou ve finanční tísni.

práce na pozemku

A co mají ti, kdo pozemky shánějí, ale nemohou si třeba to žádoucí ve své finanční situaci dovolit, a ti, kdo by potřebovali peníze, ale nechtějí se vlastních pozemků zříci, společného? Třeba to, čemu se říká hypotéka na pozemek.

Možná už víte, co tato nebankovní hypotéka obnáší, možná ale také ne. A možná nevíte, oč jde, a tím si sami škodíte. Protože kdybyste věděli…

A tak si tu o této záležitosti něco řekněme, abyste věděli.

utažený opasek

Protože jsou i pozemky něčím, co má nespornou hodnotu, dají se tyto využívat i k řešení nejedné finanční záležitosti. Když se nějaký majitel pozemku ocitne ve finančních problémech, může ho třeba nabídnout nebankovní společnosti coby zástavu, a tím si zajistit získání půjčky, která může být i hodně vysoká a výhodná. Protože se díky takové zástavě nemusí žadatel o půjčku nijak přísně prověřovat, a uspěje se tu tedy i tehdy, když má tento záznamy v registrech dlužníků či nízké příjmy a další trable.

A když někdo po nějakém pozemku touží, může naopak získat peníze na jeho koupi, a to rovněž tak, že ho u nebankovní společnosti na dobu splácení zastaví.

Pozemky jsou tedy něco, co může lidem pomoci s řešením jejich finančních svízelí. A nejde tedy obvykle jenom o nějaký kus země, o kterém kdysi spekulanti mluvili s despektem, jen aby ho od restituentů získali za babku. A pak na tom zbohatli.

Jak dlouhá by měla být ideální dovolená Levný mobilheim